Spořitelní družstvo WPB Capital možná ani neznáte, i když už se na českém trhu pohybuje poměrně dlouhou dobu. Jeho v podstatě pilotním produktem je spořicí účet WPB, který kombinuje prvky klasického spoření a vkladní knížky. Díky tomu není ani zdaleka tak flexibilní jako některé konkurenční produkty, ale jeho zúročení je na druhou stranu opravdu intenzivní. Pokud jste schopní přejít lehce složitější parametry a podmínky pro jeho získání, je spořicí účet WPB velmi dobrou variantou, jak na „ležících“ penězích vydělat.
Parametry
Jak už bylo řečeno, pokud vám spořicí účet WPB bude v mnoha ohledech připomínat vkladní knížku, nezdá se vám to, ale je to skutečně tak a zároveň jeho to jedna z jeho hlavních idejí. Základním parametrem je samozřejmě úročení, které se zde ale komplikuje různými požadavky na výpovědní lhůtu. Co je to výpovědní lhůta spořicího účtu? V podstatě doba, po kterou musíte na účtu spořit. V opačném případě byste získali ohromné penále. Nejnižší úročení je 3,55%, pokud vložíte na spořicí účet WPB alespoň 50 tis. Kč a budete ho mít minimálně půl roku.
Nesmírně zajímavá je nejvyšší hranice úrokové míry, kterou se pochopitelně spořitelní družstvo WPB často chlubí, a která je 5,75%. Pokud byste ale chtěli dosáhnout i na tuto hranici, musíte spořit pět let a za tu dobu vložit alespoň 800 tis. Kč. Je logické, že takovéto částky na spořicí účet vkládá jen málokdo, protože se v tomto případě nabízejí spíše výhodnější investiční fondy.
Výhody
Velkou výhodou, kterou spořicí účet WPB má, je v podstatě jistota, když je zmíněné spořitelní družstvo největším u nás – jeho kapitál je vyšší než 155 milionů korun. Nemusíte se tak rozhodně bát, že byste vaše peníze nezúročili. I úroková míra je příjemná. Pokud porovnáte spořicí účet WPB respektive jeho nejnižší hranici úročení s ostatními produkty na trhu, bude na předních příčkách. Na druhou stranu je tu daná výpovědní lhůta. Výhodné jsou také poplatky, když neplatíte za zřízení ani vedení účtu a zdarma jsou i pravidelné výpisy. Úroky jsou samozřejmě připisovány měsíčně.
Nevýhody
Nevýhodu by pro některé méně movité klienty mohl představovat minimální vklad. Pokud už jste se logicky zamysleli nad parametry, muselo vám dojít, že nejnižší částka, která musí být na spořicím účtu WPB, je 50 tis. Kč. To si pochopitelně nemůže dovolit každý. I výpovědní lhůta by mohla být pro někoho překážkou. Pokud to ale se spořením myslíte opravdu vážně, je spořicí účet WPB především spolehlivou alternativou.