Kde najít půjčku, když nikdo nepůjčí. Jak hledat a najít

Nabídky půjček jsou na každém rohu. V novinách, na internetu v televizi. A vyřízeny mohou být během 5 minut. A být dokonce v tomto čase i připsány na váš bankovní účet. Nouze o nabídky není. Co ovšem dělat v situaci, kdy jsou tyto žádosti zamítnuty? V této době se jedná o stále častější jev. V následujícím článku se podíváme, jak postupovat při hledání. Jaké by měly být podmínky a kam se obrátit, pokud si nevíte rady. Kde tedy najít další půjčku pokud se již může zdát, že opravdu nikdo v Česku nepůjčí.

Nejdříve nebankovní nabídky

Prvním krokem je srovnání všech nebankovních nabídek. Bez ohledu na vaši minulou zkušenost je nutné si potvrdit, jaké jsou výsledky pro vaši situaci. Na internetu se nachází spousta podobných nástrojů. Doporučujeme se podívat na tento porovnávač nebankovních nabídek ze dvou důvodů. Jednak porovnává všechny aktivní české společnosti a zároveň nabízí i nástroje pro filtrování a řazení výsledků. Což mnohé ostatní stránky nemají.

Stačí vybrat částku (např. do 25 000 Kč), podmínky (např bez registru + příjem z brigády) a ihned vidíte výsledky. Doporučujeme si udělat podobné srovnání i pokud jste jej udělali již v minulosti. Aby jste se ujistili, že srovnání skutečně zahrnovalo všechny nebankovní firmy a že jste nepřehlédli některou z nabídek. Vyjde-li ze srovnání některý výsledek jako vyhovující, můžete ihned žádat. Buď kliknutím odkaz a vyplněním žádosti, nebo zatelefonování na uvedený kontakt.

Již víte, že podmínky splňujete. Samotných schvalovací proces by tedy neměl trvat déle než 5 minut a následně peníze obdržíte dle uvedeného času. Zpravidla u částky do 100 000 Kč během 15 minut a nad 100 tisíc během 24 – 48 hodin. Jsou zde i výjimky, které nesledují toto pravidlo. Samozřejmě zde jsou i nabídky, které mají alternativní výplatní metody. Jako například složenka, čerpací stanice nebo dokonce i hotovost na ruku. V takovém případě je doba vyplacení individuální dle typu.

Hledejte dle vaší potřeby

Hledání v nebankovních nabídkách by mělo vyhovovat 90% zájemců. A pravděpodobně i vám. Kam ovšem pokračovat, pokud jste neuspěli nebo pokud vám nevyhovují podmínky. I v takovém případě zde jsou možná další řešení a není všem možnostem konec.

Můžete dále procházet internetový portál https://www.nebankovky.cz/, který nabízí rychlé nebankovní půjčky online přes internet. Kromě samotného porovnání (viz výše) jsou zde i další kategorie. V inzerci půjček se nacházejí nabídky od soukromých osob. A rovněž zde můžete vkládat i poptávky. Obvykle se zde nacházejí soukromníci, kteří nabízejí své vlastní peníze. Dále se zde nachází diskuse, kde se můžete spojit s lidmi, kteří řešili a vyřešili podobnou finanční situaci jako máte vy. A v neposlední řadě je zde celá sekce návodů, které řeší kam a kde se obrátit s žádosti při konkrétních scénářích.

Jaké podmínky jsou pro poskytovatele nejdůležitější

Při vyplňování žádosti je třeba uvést mnoho a mnoho informací. Pro každého poskytovatele jsou ovšem stěžejní pouze dva údaje. Na základě kterých vás schválí/neschválí.

Prvním je výše vašich příjmů. Věnujte tomuto údaji zvýšenou pozornost a neuvádějte pouze svůj hlavní příjem (zaměstnání, důchod aj.). Rovněž zde uveďte brigády, přivýdělky, částečné důchody aj. Cokoliv pravidelné a doložitelné se počítá. Byť by to bylo doložitelné jen výpisem na účtu. Druhým důležitým parametrem jsou vaše měsíční závazky (resp. splátky). Na základě kterých poskytovatel vypracuje váš měsíční rozpočet a rozhodne, jestli si můžete dovolit splácet i jeho produkt.

Při vyplňování žádostí, ať již se jedná žádosti z výše uvedeného porovnání nebo inzerce, jsou tedy příjem a zdroje + splátky tím nejdůležitějším. Zápisy v registrech aj. hrají až vedlejší roli a nemusíte se jimi stresovat. Zejména pokud odesíláte žádosti menší společnosti, která má osobní přístup a podmínky na míru každého žadatele. Samozřejmě při jednání s obry (Home Credit, Cetelem, Cofidis…) se vás budou snažit pravděpodobně zaškatulkovat do tabulek a individuální přístup nebude možný.