Spořicí účet Plus Unicredit Bank

Unicredit Bank je především díky rozsáhlé reklamní kampani na českém trhu poměrně známou bankou, která nabízí slušnou řádku produktů a mezi ty nejznámější patří i spořicí účet Plus. Hned na úvod je dobré zdůraznit, že spořicí účet Plus od Unicredit Bank je zaměřen na spíše movitější klienty, když se jeho požadované vklady pohybují ve statisících až milionech.

Zároveň do jisté míry kombinuje spořicí účet Plus i prvky vkladní knížky, když při jeho založení v podstatě dostanete legitimaci, která vás opravňuje k hotovostním výběrům na pobočkách. V mnoha ohledech zajímavý a spolehlivý, i tak by se dal popsat spořicí účet Plus Unicredit Bank.

Parametry

Spořicí účet Plus od Unicredit Bank je jedním z těch, které nastavují úroky podle stavu účtu, a nebuďte překvapeni, že se jedná o opravdu vysoké částky. Pokud budete mít na kontu do 200 tis. Kč, získáte minimální úročení 0,92%. I když je pravda, že o zhodnocení se jedná, oproti ostatním účtům, které nabízejí úročení pro částky okolo těchto hranic, je to téměř zanedbatelné.

Lepší už to bude, pokud budete mít na účtu od 200 do 500 tisíc Kč, kdy získáte měsíčně 1,07%. Do jednoho milionu je to pak 1,4% a nad jeden milion dokonce 1,5%. Maximální vklad je 5 miliónů a naopak nejnižší deset tisíc. Je vám už jasné, proč jsme v úvodu říkali, že je spořicí účet Plus Unicredit Bank zaměřen na movitější klienty?

Výhody

Vzhledem k vysokým částkám, které na účtech jsou, by bylo logicky pro banku fatální, kdyby umožnila svým klientům vybírat neomezeně bez výpovědní lhůty. Výhodou ale je, že každý měsíc můžete vybrat až 50 tis. Kč., nebo jednorázově vše při výpovědní lhůtě tři měsíce. Jinak je pochopitelně příjemné, že si spořicí účet Plus u Unicredit Bank zařídíte a budete vést naprosto zdarma a můžete tak činit i v dolarech a eurech. Je ale dobré vědět, že tyto měny mají lehce odlišné úrokové sazby.

Nevýhody

Stále má ale spořicí účet Plus Unicredit Bank pár zásadních nevýhod. V první řadě se za ní dá považovat již zmíněná výpovědní lhůta, která je dnes na ústupu a zároveň fakt, že vaše peníze můžete získat pouze v hotovosti – prvek z vkladní knížky, o kterém už byla řeč.

Pokud byste požadovali výpis z účtu, zaplatíte za každý 15 Kč. Minimální vklad na účtu je 10 tis. Kč., což také nemusí každému vyhovovat. Jak říkáme, spořicí účet Plus Unicredit Bank je zajímavým produktem, který ale lehce ztrácí konkurenceschopnost.