Spořicí účet GE Money Bank

Spořicí účet GE Money Bank je v podstatě stálicí na českém trhu. Setkáte se i s označením spořicí účet Genius, což je v podstatě jeho oficiální název, nebo i s dodatkem Plus, což je poměrně mladá varianta pro klienty, kteří mají k zúročení větší finanční obnos. Když budeme chtít spořicí účet GE Money Bank už na úvod lehce uvést, tak se jedná o klasiku v oboru, která nabízí příjemné úročení, ale i některé specifikace co se týče právě nároku na úroky. K tomu se ale dostaneme. Důležité je především, že je spořicí účet GE Money Bank jedním z nejoblíbenějších u nás.

Parametry

Již tradičně začneme kapitolu o konkrétních parametrech úročením, které se zde ale výrazně komplikuje vzhledem k tomu, že GE Money Bank jakoby rozdělila úrokové míry do částí podle zůstatku na účtu. Pokud budete mít na účtu méně než 40 tis. Kč, budou vám připisovány v podstatě zanedbatelné úroky 0,1%.

Reálně tak má smysl spořicí účet GE Money Bank využít hlavně v případě, že máte právě více než 40 tis. Kč, protože tehdy už bude úročení 2,8, což je velice příjemné, když to porovnáte s konkurencí. Pokud si navíc založíte i běžný účet Active, nebo Gold, získáte dokonce 3%. Sice je tu možná až moc cítit výrazný marketingový podtext, ale na druhou stranu je dnes na trhu velká konkurence, a tak se to dá i GE Money Bank odpustit.

Výhody

I když je pravda, že vklad 40 tis. Kč nemá každý, dá se základní úročení 2,8% brát jako výhoda, protože to vždy musíte porovnávat s konkurencí, která také často požaduje minimální vklady. Navíc nemá spořicí účet GE Money Bank výpovědní lhůtu, takže máte své peníze bez poplatků k dispozici kdykoliv potřebujete.

Zřízení a vedení je pak standardně zdarma a navíc vám GE Money Bank za stejných podmínek dá i finanční transakce mezi běžným a spořicím účtem. Bez poplatků budete mít i měsíční výpisy. Jak říkáme, spořicí účet GE Money Bank je klasikou pro klienty, kteří chtějí mít jistotu zaběhlého a hojně využívaného finančního produktu.

Nevýhody

V podstatě za jedinou nevýhodu by se dal označit minimální zůstatek na účtu, který u GE Money Bank činí 200 Kč. V praxi je to ale zanedbatelné, když zvážíte, že budete stejně potřebovat mít na účtu alespoň 40 tis. Kč, abyste reálně spořili. Spořicí účet GE Money Bank sice nemá výrazné výhody, kterými by vyčníval nad ostatní, ale na druhou stranu nemá ani zásadní nevýhody.