Spořicí účet Fio konto

Především služba Fio družstevní záložna už je na českém trhu více než dvanáct let, a tak je logické, že tato velká finanční skupina dala do své nabídky i moderní spořicí účet, kterým je právě populární FIo konto. To nabízí vůbec jedny z nejvýhodnějších podmínek, které si v této kategorii finančních produktů můžete představit, i když je pravda, že s penězi budete moct pouze omezeně nakládat.

V každém případě je ale spořicí účet Fio konto produktem, o kterém byste měli mít minimálně povědomí v případě, že hodláte vaše peníze zúročovat. Pokud vás ani jeho parametry nepřesvědčí, budete mít vybírání u konkurence opravdu složité.

Parametry

I když se spořicí účet Fio konto na počátku prezentoval vůbec nejvyšším úročením u těchto účtů, které bylo 3,1%, na počátku roku 2009 lehce poupravil nabídku a úroková míra klesla na 2,3%. To sice není tolik, ale na druhou stranu vám budou úroky měsíčně připisovány u každého kladného zůstatku – spořicí účet Fio konto nevyžaduje minimální zůstatky potřebné pro realizování spoření. Už v úvodu jsme lehce naznačili, že je tu omezená možnost vybírání naspořených peněz, i když většině zákazníků postačí.

Spořicí účet Fio konto totiž nabízí možnost posílání finančních obnosů na pouze jeden konkrétní účet mimo skupinu Fio (na jiný Fio účet to máte bez omezení). Zároveň nemá spořicí účet Fio konto výpovědní lhůtu, takže můžete vaše peníze vybrat kdykoliv potřebujete a navíc umožňuje i hotovostní transakce.

Výhody

I když nejsou výhody spořicího účtu Fio konto tak výrazné, je tu jedna, která se tak často neobjevuje a tím je platební karta ke spořicímu účtu zdarma. Bez poplatků lze spořicí účet i založit a vést. Zanedbatelnou výhodou rozhodně není ani úročení, které sice není tak vysoké, ale stále velice příjemné vzhledem k tomu, že nemá prakticky žádná omezení. Pouze v případě, že nemáte speciálně sjednaný kontokorent, měli byste mít vždy zůstatek alespoň sto korun.

Trochu netradičně také spořicí účet Fio konto umožňuje zadávání trvalých příkazů k úhradě, což je obecně výsada spíše běžných účtů.

Nevýhody

Za v podstatě jedinou nevýhodu by se daly označit zpoplatněné výpisy z účtů, za které nehledě na frekvenci zaplatíte 30 Kč za každý. To se pochopitelně týká klasických variant zasílaných poštou. Elektronické výpisy má spořicí účet Fio konto samozřejmě zdarma. Jiné nevýhody tento finanční produkt nemá, což je pozitivní. Pokud vám nevadí lehce nižší úročení, ale na druhou stranu oceňujete rozsáhlejší služby, pak je spořicí účet Fio konto pro vás tím pravým ořechovým.