Spořicí účet eMax

Spořicí účet eMax patří mezi ty vůbec nejzajímavější finanční produkty na českém trhu. Na náš trh s ním přišla polská mBank, která ho standardně poskytuje zdarma ke svému běžnému účtu. Jeho základní idea je jasná. Spořicí účet eMax vám umožní část peněz zhodnocovat bez toho, abyste si museli sjednávat speciální účet. Jednoduše přesunete část finančního obnosu z běžné části na spořicí a už vyděláváte. Bez zbytečných starostí, papírování a navíc na jednom internetovém bankovnictví se stejným číslem účtu. Vše budete mít pod dozorem.

Parametry

Nejdůležitější částí každého spořicího účtu je pochopitelně úročení. Vzhledem k tomu, že je mBank na českém trhu vcelku novou a neustále se rozvíjející bankou, úroková míra se na spořicím účtu eMax může rok od roku měnit.

V současnosti je snížená na 1,3%, za což může především fakt, že společnost mBank lehce rozšířila služby a nabízí i variantu eMax Plus s úročením až 2,8%. Vysoce oblíbený je tento spořicí účet i z důvodu, že prakticky všechny důležité operace jsou zdarma. Můžete tak v praxi peníze opravdu zúročovat a nikoliv vyhazovat na zbytečných poplatcích.

Výhody

Jak už jsme naznačili, mBank u drtivé většiny svých produktů klade důraz na co nejnižší poplatky u všech bankovních služeb. Spořicí účet eMax si zřídíte, a i budete vést úplně zadarmo. Bez poplatků dostanete i platební kartu a za příchozí a odchozí platby také nic nezaplatíte. Výhodou tohoto spořicího účtu je, že i u obchodníků můžete kartou platit, jako kdybyste měli běžný účet.

Některé spořicí účty vám poskytnou pouze omezený počet transakcí, což ale není případ varianty eMax. I úročení 1,3% je vcelku příjemné, když vezmete v úvahu, že spořicí účty obecně nepatří mezi produkty, které by měly vaše peníze zúročit intenzivně a krátkodobě.

Nevýhody

Na druhou stranu je obecně problémem mBank, že má v České republice velmi omezený počet poboček, a tak budete muset o jakémkoliv problému nebo detailu k účtu jednat po telefonu. Co se týče vyřizování, vše je postaveno na online formuláři, který vyplníte a po několika pracovních dnech k vám přijede kurýr se smlouvami. Velice důležitá tak pro vás bude mLinka, která vám umožní veškerou komunikaci s bankou.

Lehce problematické jsou i výběry z bankomatu, za které zaplatíte 19 Kč. Když ale vezmete v potaz, že se stále jedná v první řadě o spořicí účet, je eMax velmi dobrou variantou, což dokazuje i jeho vysoká oblíbenost.