Spořicí účet ČSOB

I Československá obchodní banka má v kategorii spořicích účtů svého koně a ve sportovní terminologii se rozhodně nejedná o žádného outsidera. Spořicí účet ČSOB se stejně jako převážná většina současných produktů z této kategorie zaměřuje na široké spektrum klientů, přičemž těm movitějším nabízí vyšší úroky.

I tak je ale dobré hned na úvod zmínit, že jsou poměrně malé, protože je spořicí účet ČSOB jakýmsi tradičním a poměrně starým produktem, který už moc nereaguje na trendy současného trhu. Zároveň se ale jedná o samostatné konto, které můžete založit, aniž byste potřebovali mít běžný účet u ČSOB.

Parametry

Nejprve navážeme na to, čím jsme skončili v úvodu. Spořicí účet ČSOB je sice dostupný každému, nicméně klienti, kteří si ho zřídí k běžnému účtu u této banky, budou mít velkou výhodu v podobě neomezeného počtu transakcí. Pokud už máte běžný účet u ČSOB a přidáte si k němu tento spořicí, můžete přebytečné finance automaticky přesouvat na spoření a naopak v případě, že by vám došly, je můžete poslat zpět.

Když už přejdeme k důležitým úrokům, tak ty jsou do 150 tis. Kč 1,4%, do půl milionu 1,45%, do jednoho milionu 1,5% a nad tuto hranici získáte maximum, které spořicí účet ČSOB nabízí, 1,6%. Úroky vám samozřejmě budou připisovány v měsíčním cyklu. Poměrně netradiční je fakt, že můžete úvěr vést jak v českých korunách, tak v dalších pěti cizích měnách, což nenabízí žádná jiná banka na českém trhu. Zároveň spořicí účet ČSOB vyžaduje minimální vklad 5000 Kč.

Výhody

Když se zaměříme na výhody, tak je to v první řadě fakt, že jsou všechny důležité služby zdarma – zřízení a vedení účtu, výpisy z účtu a neomezené transakce mezi účty pro klienty ČSOB. Příjemná je i skutečnost, že si může pouze samostatný spořicí účet zařídit i zákazník z jiné banky. Velký počet především movitějších klientů by mohl ocenit i vedení spořicího účtu ČSOB v cizích měnách, které ale mají pochopitelně lehce jiné parametry, co se týče úročení.

Nevýhody

Nevýhody, které spořicí účet ČSOB bezesporu má, sice nejsou tak výrazné, ale měli byste je brát na vědomí. V první řadě je to stále nižší úročení, což snadno zjistíte sami, pokud ho porovnáte s konkurencí. Vadit by vám mohla i nutnost minimálního vkladu 5000 Kč, nebo fakt, že má spořicí účet ČSOB výpovědní lhůtu pro každou částku. Je sice pouze 7 dní, ale stále tu je.