Spořicí účet CitiBank

Spořicí účet CitiBank v podstatě není klasickým samostatným kontem, ale doplňkovou službou k běžnému účtu této populární banky. Není tak možné, abyste přišli do CitiBank a chtěli pouze spořicí účet – musíte mít nejprve schválenou běžnou variantu. Pokud to ale splníte, získáte velmi výhodné podmínky, které vám na českém trhu nabídne jen málo bank a na druhou stranu vám nikdo neříká, že musíte běžný účet využívat. Spořicí účet CitiBank je tak opravdu výhodný, o čemž vás především jeho konkrétní parametry rozhodně přesvědčí.

Parametry

Nejdůležitější je pochopitelně úročení. I když je v současnosti jakýmsi trendem, že banky stanovují různé hranice úroků podle zůstatku na účtu, spořicí účet CitiBank toto vůbec neřeší. I pouhou jednu korunu můžete zúročovat garantovanou mírou 2,75% a je jasné, že vám výnosy budou připisovány v měsíčním cyklu.

Na druhou stranu byste měli brát v potaz, že je tu požadavek na minimální zůstatek, který je u CitiBank 500 Kč. V podstatě není nic jiného, co byste měli vědět. Spořicí účet CitiBank v první řadě vsází na jednoduchost a úročení tak není komplikované a vyzná se v něm naprosto každý.

Výhody

Velmi příjemný je fakt, že se spořicí účet CitiBank prezentuje velkou řadou výhod. Jednou z hlavních je samozřejmě úročení, o kterém už byla řeč, protože 2,75% je bez výpovědní lhůty na českém trhu opravdu vysokou hranicí. Najdete sice i vyšší čísla, ale u těch je obvykle vyžadováno, abyste peníze nechali na účtu určitou dobu ležet. Spořicí účet CitiBank vám ale dává možnost peníze kdykoliv vybrat bez jakýchkoliv poplatků.

Naprosto zdarma je i zřízení a vedení účtu a stejně jako například GE Money Bank, tak i CitiBank vám umožní bez omezení přesouvat finanční prostředky mezi běžným a spořicím účtem. Pokud tak potřebujete realizovat nějakou platbu, případně trvalý příkaz apod., můžete část naspořeného obnosu stáhnout na běžný účet. To jsou asi ty největší výhody, o kterých byste měli před tím, než si spořicí účet CitiBank zřídíte, vědět.

Nevýhody

Řečeno s trochou nadsázky, i nevýhody hrají pro spořicí účet CitiBank, protože on v podstatě žádné nemá. Úročení je příjemné, podmínky na trhu naprosto standardní a lze ho kdykoliv zrušit. Skeptici snad argumentují pouze faktem, že budete muset u CitiBank zřídit i běžný účet s minimálním zůstatkem 500 Kč, což se ale dá snadno přejít. Pokud tak hledáte ideální spořicí účet, ten u CitiBank je výrazným kandidátem.