Spořicí účet BAWAG Bank

Spořicí účet BAWAG Bank je na českém trhu zhruba dva roky a už od svého uvedení se chlubí velkou oblibou. Ta plyne z poměrně příjemných vlastností, když se jedná o spořicí účet, který můžete vést téměř bez poplatků, vkládat peníze i v hotovosti a navíc získáte některé služby typické spíše pro běžné účty. I když se BAWAG Bank může méně znalým klientům zdát lehce neznámá, věřte nám, že její obliba stále roste. Konkrétně spořicí účet BAWAG Bank vznikl s jasnou ideou oslabit pozici ING účtu, což se mu do jisté míry podařilo. Sami uvidíte, že svými typickými rysy jde opravdu naproti především klientům.

Parametry

Začneme samozřejmě úročením, podle kterého se budete v oboru spořicích účtů asi rozhodovat. Spořicí účet BAWAG Bank má úrokovou míru 3%, na kterou budete mít nárok v případě, že zůstatek na účtu bude vyšší než 500 Kč. Ideální je tento finanční produkt tím, že klient má peníze k dispozici kdykoliv, protože nemá spořicí účet BAWAG Bank žádné výpovědní lhůty, a tak můžete peníze kdykoliv vybrat, nebo ho rovnou celý zrušit. Abyste si mohli tuto spořicí variantu zřídit, nemusíte mít u BAWAG Bank běžný účet.

I když by se to mohlo zdát samozřejmé, některé banky ho v praxi požadují. Navíc je tato banka na českém trhu už od roku 1991, takže máte zajištěnou velkou stabilitu jak tohoto, tak i dalších produktů.

Výhody

Výhody, kterými se spořicí účet BAWAG Bank prezentuje, jsou v mnoha směrech opravdu markantní. V první řadě je to úroková míra, protože tři procenta vám bez výpovědní lhůty nabídne jen málo konkurenčních bank. Je sice pravda, že tu je zmíněný minimální zůstatek potřebný pro spoření, ale ten je v podstatě zanedbatelnou formalitou, protože kdybyste chtěli spořit a neměli ani 500 Kč, byli byste vcelku naivními klienty.

Navíc máte otevření, vedení a zrušení naprosto zdarma, což platí i o příchozích transakcích a přehledném internetovém bankovnictví. Spořicí účet BAWAG Bank vám také umožní zdarma realizovat jeden trvalý platební příkaz a bez poplatků máte i čtvrtletní, nebo roční výpisy. Velkou výhodou je i fakt, že můžete vkládat hotovost, nebo vést účet v eurech.

Nevýhody

Pokud budete spořicí účet BAWAG Bank prozkoumávat hodně do hloubky, narazíte v podstatě na dvě výraznější úskalí, kterými jsou zpoplatněná odchozí platba za 10 Kč a výběr hotovosti za 30 Kč. Vzhledem k převažujícím výhodám ale dokáže většina klientů tyto menší nedostatky překousnout a spořicí účet BAWAG Bank si stejně zřídí. Je to logické, protože úroky a doprovodné služby jsou opravdu příjemné.