Půjčujte si pouze od spolehlivých a ověřených společností

Půjčit si peníze, to není jen tak. Je potřeba jistou uvážlivost a zodpovědnost, zejména pokud jsme se  rozhodli pro půjčku v nebankovním sektoru. Pokud si správně nevyberete poskytovatele půjček, zůstanou vám oči pro pláč.

Půjčky od ověřených poskytovatelů

Půjčky od ověřených poskytovatelů získáte pomocí online srovnání, které vám nabídne pouze ověřené a spolehlivé půjčkové společnosti. Využít můžete také srovnání dle recenzí zákazníků. Narazili jste na inzerát s nabídkou snadné půjčky? Prověřte si společnost v černé listině, zda tam její jméno nefiguruje. Je možné porovnat parametry jednotlivých půjček od vybraných firem zdarma.

Mezi ověřené krátkodobé půjčky patří takzvané peer to peer půjčky, kdy si mezi sebou půjčují lidé. Sdružují se na portále, kde na poctivé půjčování peněz dohlíží administrátor, který nejenže prověřuje žadatele, ale i investory. Nemůžete si zde půjčit, pokud nemáte doložitelný příjem, máte záznamy v registrech nebo dokonce exekuce. K dispozici vám jsou libovolné částky. Body navíc získáte za možnost ručením nemovitostí.

Férové půjčky

Bát se vzít si půjčku v nebankovním sektoru nemusíte. Větší nebankovní společnosti a poskytovatelé krátkodobých půjček jednají vstřícně a férově. Jedinou nevýhodou jsou často vyšší poplatky a úroky za půjčení peněz. Najdou se i nebankovní společnosti, které vám nabídnou mnohem lepší úrok než mnohá banka. Pokud o půjčce uvažujete, předtím než podepíšete smlouvu, zjistěte si podrobné informace o vybrané půjčce. Hledat půjčky můžete na webu paradnipujcky.cz.

Důležité jsou tyto údaje:

  • úrokové sazby
  • roční procentní sazba nákladů RPSN
  • další poplatky
  • měsíční splátka
  • celková cena půjčky

Nabídky, jež společnosti zveřejňují na internetu, často zdaleka neodpovídají realitě. Jak bude půjčka drahá závisí především na vaší bonitě, příjmech, výdajích, platební historii, rodinném stavu, počtu dětí a dalších faktorech. U půjček nezapomeňte posuzovat také případné sankce a poplatky za předčasné splacení půjčky. Některé nebankovní společnosti vám umožní půjčky splatit zdarma.

Na nebankovním trhu najdete tisíce společností, které vám rády nabídnou půjčku. Dohled nad nimi má pouze Česká obchodní inspekce, což se brzy změní. Půjčit si tak můžete bez dokládání příjmů, náhlížení do registru dlužníků a šanci mají i nezaměstnaní a osoby v exekuci. Nebankovní půjčky vyhledávají rovněž podnikatelé a rodiče na mateřské, vyšší částky se zástavou nemovitosti zase klienti, kterým banka neschválila hypotéku. Na webu peníze.cz si přečtěte recenzi nebankovních a bankovních půjček.