Půjčka před výplatou v hotovosti

Narazili jste už někdy na finanční produkt s názvem půjčka před výplatou? V následujícím článku se vám pokusíme tuto půjčku představit společně s jejími výhodami a nevýhodami.

Co je půjčka před výplatou

Půjčka před výplatou je doménou nebankovních společností a řadí se mezi tzv. „mikropůjčky“. To znamená půjčení malého obnosu na krátkou dobu. Částka se pohybuje v řádech stovek, maximálně tisícovek, proto se zpravidla nesplácí po několika splátkách, ale jednorázově, většinou do měsíce. Předpokládá se, že člověk splatí půjčku hned, jak mu přijde výplata.

Na tomto typu půjčky je také zvláštní, že neplatíte úroky, ale je stanovený fixní poplatek za poskytnutí. Ten se odvíjí od výše částky a také od doby splatnosti. Poskytovatelé půjčky před výplatou na svůj web většinou umístí tabulku nebo kalkulačku, podle které se přesně dozvíte, kolik nakonec zaplatíte.

Půjčka před výplatou mnohdy nese název SMS půjčka. Je to podle způsobu podání žádosti. Napíšete SMS zprávu a půjčka se začne okamžitě vyřizovat. Jestli se vám tento způsob podávání žádosti nelíbí, máte naštěstí ještě možnost podat žádost přes internet.

Výhody půjčky před výplatou

1) Rychlé vyřízení
Peníze z výplaty člověku většinou dojdou dřív proto, že ho postihl nečekaný výdaj. Kvůli tomu potřebuje peníze půjčit rychle. Nebankovní společnosti to moc dobře vědí, proto jsou mnohé z nich schopné poskytnout vám peníze ještě v ten samý den, co si o půjčku požádáte.

 
2) Minimum administrativy
Jen díky minimu administrativy je možné vyřídit žádost o půjčku v rekordním čase.
 
3) Snadná dostupnost
Na půjčku před výplatou dosáhne téměř každý, a to i ten, kterému by žádná jiná instituce nepůjčila. Poskytovatel si klienty neprověřuje ani po nich nevyžaduje spoustu dokladů a potvrzení. Tento přístup je možný jen díky nízké částce, kterou si klienti v rámci tohoto produktu půjčují. Poskytovatel tak na sebe nebere velké riziko.
 
4) Pohodlnost
Jak už jsme psali výše, o půjčku před výplatou žádáte buď SMS zprávou nebo vyplněním online formuláře. Nemusíte proto nikam na pobočku a vše vyřídíte z tepla svého domova.
 
5) Transparentnost
Když si půjčujete od seriózního poskytovatele, víte naprosto přesně, kolik zaplatíte. Předem znáte výši fixního poplatku za poskytnutí a skryté poplatky se nevyskytují. Což samozřejmě neplatí u podvodných firem, které chtějí na lidech primárně vydělávat.
 
6) Bezúčelnost
Poskytovatele nezajímá, na co peníze potřebujete. Jednoduše je můžete použít na co chcete.
 

Nevýhody půjčky před výplatou

1) Vysoký fixní poplatek
Samozřejmě půjčka před výplatou nemá jen samé výhody. Nevýhodou je, že onen fixní poplatek, který platíte navíc místo úroku, je zpravidla docela vysoký.
 
2) Hrozba dluhové pasti
Je sice dobré, že půjčka před výplatou je poskytnuta téměř každému, ale pokud nejste reálně schopní půjčku splácet, můžete se dostat do dluhové pasti. Proto si nejprve řádně promyslete, jestli budete schopni půjčku navýšenou o fixní poplatek vrátit.
 
3) Hrozba neserióznosti
Půjčkami před výplatou se to na internetu jen hemží, proto je zde reálná šance,že narazíte na neseriózní společnost. Vždy si proto nejprve projděte například internetová fóra, abyste si byli jistí, že hodláte využít nabídku slušné společnosti.

Firmy poskytující půjčku před výplatou

Nyní si představíme alespoň trojici nebankovních společností, které půjčku před výplatou poskytují.
 
Ferratum
Ferratum je první nebankovní společnost, která přišla na finanční trh s půjčkami před výplatou. Jedná se o původem finskou společnost, která se díky tomuto revolučnímu produktu dokázala prosadit i v dalších více než dvaceti zemích nejen po celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. Úspěch slavila proto, že lidé potřebovali mít možnost půjčit si malou částku na běžné výdaje.
 
Česká pobočka společnosti, Ferratum Czech, vám v rámci půjčky do výplaty půjčí až do výše 10 000 Kč, které musíte splatit od 7 do 45 dní. Ferratum si své klienty hýčká a jde jim hlavně o jejich spokojenost. Díky tomu má společnost slušnou základnu klientů, kteří se rádi vracejí.
 
Kredito24
Kredito24 je česká firma, která má svůj původ v sousedním Německu. Jejich půjčky před výplatou jsou charakteristické svojí rychlostí. Schválení půjčky probíhá bleskově a poskytovatel se chlubí možností poslat na váš účet peníze do patnácti minut od podání žádosti!
 
Nabídky Kredito24 jsou průhledné a vy se tak nemusíte bát žádných skrytých poplatků. Společnost půjčuje svým klientům podle toho, jaké s nimi má sama zkušenosti. Napoprvé si můžete půjčit maximálně 4 500 Kč. Když se vám je podaří v pořádku splatit, můžete si příště půjčit o něco více. Takto se dá v rámci věrnostního programu dostat až na 12 500 Kč. Půjčka je na 30 dní, přičemž vše probíhá přes internet a nepotřebujete dokládat své příjmy.
 
Kredia
Tato nebankovní společnosti sídlící na Islandu působí od roku 2010 i u nás. Díky sjednání pomocí SMS zprávy obdržíte částku 1 000 – 10 000 Kč během několika málo minut.