Přehled nebankovních společností poskytujících půjčky

Půjčujete si někdy peníze? Volíte pro tento účel banku či nebankovní společnost? Každému vyhovuje něco jiného. Pojďme se seznámit s nebankovními společnostmi poskytujících půjčky.

Nebankovní půjčky

Na trhu je mnoho různých společností zaměřujících se na poskytování nebankovních půjček. V čem se nebankovní společnosti liší od bankovních? Jejich výhodou je, že zpravidla poskytují půjčku rychleji, méně zkoumají bonitu klienta, pojí se s menší administrativou atd. Často jsou oblíbené mezi lidmi, kteří jsou v bankovním registru dlužníků, což znamená, že od banky už peníze nedostanou.

Vyjmenovat všechny nebankovní společnosti poskytující půjčky není možné. Je jich mnoho. Přiblížíme si alespoň ty nejznámější.

Ferratum

Společnost Ferratum pochází z Finska. Pro svou oblíbenost se rozšířila do dalších evropských zemí a i k nám. U nás není dlouhou dobu, ale těší se již velké oblibě.

Ferratum poskytuje krátkodobé úvěry Ferratum. Zřízení půjčky je velmi jednoduché. Můžete využít online cestu, ale také stačí zaslat jednoduchou SMS.
Půjčky od Ferratum se hodí pro případ, že si potřebujete půjčit jen malou částku, kterou jste schopni splatit do 14 dnů. Této možnosti využívají především lidé, kterým se nepodaří vystačit s výplatou. Půjčit si můžete v rozmezí 500 až 5 000 Kč.

Home Credit

Home Credit je na trhu známá a poměrně oblíbená. Společnost je členem jedné z nejsilnějších finančních skupin. Home Credit vám nabízí celou řadu různých produktů. Jsou jimi např. nakupování na splátky, kreditní karty, neúčelové půjčky, účelové půjčky atd. Neúčelovou nebankovní půjčku si můžete vzít na částku od 10 000 Kč do 150 000 Kč. Doba splácení je od 10 do 84 měsíců. Za vyřízení ani vedení úvěrů se neplatí žádné poplatky a půjčku můžete do tří měsíců vrátit.

Cetelem

I Cetelem je na trhu poměrně dlouhou dobu, za kterou si vybudovala svou tradici. Patří mezi největší a nejvýznamnější nebankovní poskytovatele. Zaměřuje se především na klasické spotřebitelské úvěry, účelové a neúčelové osobní půjčky, kreditní karty, produkty určené k financování motorových vozidel a různé typy pojištění.

Cofidis

Cofidis poskytuje své úvěry v České republice od roku 2004. Jde o dynamickou společnost, která se snaží přistupovat k zákazníkům individuálně. Společnosti nefunguje jen u nás. Vznikla ve Francii už roku 1982. Nabízí jednoduché a transparentní produkty. Se společností Cofidis můžete komunikovat telefonem, internetem, poštou či faxem.

Profi Credit

Tato společnost byla založená v roce 1994 pod názvem Profireal, a.s. Od nového tisíciletí se společnost soustřeďuje především na půjčky a úvěry pro podnikatele a firmy, ale i soukromé osoby. Profi Credit představuje součást nadnárodní finanční skupiny Profirreal Group, která působí v zemích střední a východní Evropy.

Provident Financial

Mezi známější nebankovní společnosti patří také Provident Financial. Působí u nás třináct let. Lidé půjčky od společnosti Provident Financial často volí díky individuálnímu přístupu obchodních zástupců. Snaží se vám přichystat úvěr na míru. Půjčit si můžete od 3 000 do 50 000 Kč. Bude vám především vyhovovat jednoduchá smlouva a online přístup.

Z dalších společností si jmenujme RMI – Finance Consulting, Financial Solutions, Půjčka 12, Essox, ACM Money atd.