Komerční Banka Spořící konto

Ani Komerční Banka si pochopitelně nemůže dovolit nenabízet spořicí účet, když tou základní variantou je Spořicí konto. Na to je aplikován opravdu zajímavý koncept, který možná bude pro většinu klientů nepochopitelný, ale věřte, že ho dnes využívá opravdu velký počet spokojených zákazníků. Komerční Banka totiž své Spořící konto zaměřila na klienty, kteří nemají na spoření k dispozici velké finanční prostředky, a kterým stanovila velmi výhodné úroky. Naopak pro movité klienty se rozhodně nejedná o atraktivní produkt, což rozhodně pochopíte.

Parametry KB Spořicí konto

Jak už bylo řečeno, parametry, které Komerční Banka pro Spořící konto stanovila, jsou lehce netradiční. Na reklamních prospektech se často setkáte s úrokovou sazbou, která je 3%, což je pochopitelně nesmírně lákavé, protože takto vysoké procento nabízí jen hrstka konkurenčních bank. Nárok na něj ale budete mít pouze v případě, že uspoříte méně než 50 tis. Kč. Pokud přesáhnete tuto hranici, nastaví vám Spořící konto od KB úročení pouze 1%, což je samozřejmě citelný pokles. Jednoznačně byste si tak měli před samotnou žádostí ujasnit, jak moc chcete vaše peníze zúročovat, a pokud to plánujete ve větší míře, než je zmíněných 50 tis. Kč, volte jinou banku. Je pochopitelné, že u takto nízké částky (v porovnání s konkurencí) nemá KB Spořicí konto výpovědní lhůtu, takže máte peníze k dispozici vždy, když budete potřebovat.

Výhody KB Spořicí konto

Velkou výhodou je bezesporu fakt, že Komerční Banka perfektně vystihla situaci na trhu, když se čím dál větší počet spořicích účtů orientuje na movité klienty, které zvýhodňuje. Spořicí konto jde ale cestou naprosto opačnou, protože průměrnému občanovi pochopitelně i s tak vysokým úročením, kterým jsou tři procenta, zabere naspoření na padesát tisíc dlouhou dobu, a KB tak má zajištěnou klientelu. Úročení je tak jednoznačnou výhodou, nicméně na druhou stranu počítejte s tím, že minimální zůstatek, který Spořicí konto vyžaduje, je 5000 Kč.

Nevýhody KB Spořicí konto

Nic ale není tak růžové, jak se na první pohled zdá, což potvrzuje i Komerční Banka, která chce stále na klientech hlavně vydělat. Spořicí konto je totiž prakticky jediným účtem tohoto typu, u kterého budete platit za vedení a to 19 Kč měsíčně. Nejedná se o vysokou částku, ale platba to je. I v případě, že byste chtěli výpis z účtu papírovou formou, zaplatíte za jeden 20 Kč. I přes velké výhody si tak rozmyslete, jestli chcete Komerční Bance poplatky platit, nebo jestli raději opomenete pár desetinek z úročení a najdete si jinou nabídku.