Jak vybrat výhodnou hypotéku?

Chcete bydlet ve svém a nemáte na to patřičnou hotovost? Nezbude vám nic jiného než si vzít hypotéku. Jde o rozšířený produkt, který vám nabízí mnohé bankovní i nebankovní společnosti. Jak si vybrat takovou hypotéku, která vám bude vyhovovat nejvíce? Věnujte pozornost důkladnému výběru. Jde o důležitý krok.

Hypotéky a jejich výběr

Hypotéka představuje dlouhodobý finanční úvěr, který je jištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Je určen na potřeby bydlení. Existuje i druh hypotéky, které nemusí být využit jen na účely bydlení. Jedná se o americkou hypotéku.

Rozhodnete-li vzít si hypotéku, zjistíte, že jejich nabídka je poměrně velká. Nabízí vám ji dokonce i nebankovní společnosti. Na ty se obrací především ti, kteří chtějí mít hypotéku vyřízenou rychle. U nebankovní společnosti máte také větší jistotu, že hypotéku dostanete, ovšem pouze v částce kolem 60% z ceny ručené nemovitosti.

Každý poskytovatel vám bude tvrdit, že hypotéka od něj je nejvýhodnější. Jak najít tu pravou?

Finanční poradce

Na trhu najdete mnoho objektivních a nezávislých finančních poradců, které vám pomohou najít optimální hypotéku pro vás. Hledejte finančního poradce, který má ve svém portfoliu všechny možnosti hypoték. Jen tak budete mít skutečně jistotu, že získáte nejvýhodnější hypotéku na trhu.

Finanční poradce vám často poskytuje i další výhody. Když si vyberete správně, získáte finančního poradce, který vám pomůže i s vyřizováním formalit kolem hypotéky. Uspoříte tak nejen peníze, ale i čas. Navíc se nebudete muset zatěžovat složitou administrativou.

Hypoteční kalkulačky

Hypoteční kalkulačka je nástrojem, který vám umožní si lépe projít jednotlivé možnosti hypotéky. Snadněji si tak vyberete hypotéku, se kterou budete spokojeni.

Získáte přehled o hypotečních splátkách rychle a jednoduše. Stačí jen zadat několik základních údajů o vámi vybrané hypotéce. Proveďte výpočet hypotéky v několika variantách a rozmyslete si vaše možnosti.

Sledujte, jak se po změnění parametrů vyvíjí velikost splátek. Pomůže vám to rozhodnout se, které splátky budou pro vás nejvýhodnější a zda budete preferovat delší dobu splatnosti či fixaci.