Hypotéka od České spořitelny

Každý potřebuje bydlet a dříve či později většina dospělých lidí řeší financování vlastního bydlení. Nejčastější možností, jak vlastní bydlení financovat, je vyřízení hypotéky a jednou z nejčastějších institucí, poskytující hypotéky, je právě banka, konkrétně Česká spořitelna.

Základní údaje o České spořitelně

Není nutno dlouho představovat Českou spořitelnu, největší banku v ČR, co do rozsahu a zejména počtu klientů. Banka má také dlouhou historii, její počátky se začaly psát již v roce 1825, za tu dobu však prošla významnou obměnou. V dnešní době spadá do významné finanční skupiny Erste Bank Group, se sídlem ve Vídni a do tohoto koncernu patří od magického roku 2000.

Jedná se o univerzální banku, která své služby poskytuje všem možným klientů, jak soukromým, fyzickým osobám, tak firmám, právnickým osobám aj. Stejně tak množství produktů je značné a rozdělují se právě na různé skupiny obyvatelstva, ať jde o děti, mládež, studenty, pracující, důchodce, či firmy a další. Banka sbírá také významná ocenění v takových soutěžích, jako je Banka roku, kde se umisťuje na medailových pozicích rok, co rok a to hned v několika kategoriích.

Hypotéka od České spořitelny

Samozřejmým produktem, který patří do nabídky České spořitelny je i klasická hypotéka. Jedná se o financování bydlení a to jak koupě nemovitostí, či její rekonstrukci, či výstavbu. Je to tudíž hypotéka účelová, což zvýhodňuje zas samotnou roční úrokovou míru a další poplatky s ní případně spjaté. Při vyřizování hypotéky je důležitá bonita klienta, a dá se hypoteční úvěr vyřídit i na 100% část z ceny nemovitostí, avšak je poměrně nevýhodná. Ideální řešení nabízí financování na maximálně 85 % z ceny nemovitostí. V tomto ohledu nabízí velice nízký úrok, vyřízení bez poplatků a další výhody.

Pojištění proti neschopnosti splácet

Hypotéka je úvěrem na dlouhou dobu, prakticky na celý život. Navíc se měsíčně financuje několik tisíc korun, takže se jedná o poměrně náročný produkt pro klienty. I když jste zaměstnaní a máte nadprůměrný plat, může se stát, že vám z jistých důvodů zaměstnavatel nezaplatí, klesne plat, nebo z důvodů nemoci či zranění nebudete moci pravidelně hypotéku splácet. I když si budete v životě dávat pozor a nebudete život riskovat při adrenalinových zážitcích a nebezpečných sportovních aktivitách, může vás postihnout jisté neštěstí a vyřadit tak z možnosti splácet své závazky poctivě. Protože se takové situace stávají, je možnost se proti nim pojistit a to vhodným pojištěním. Lze vybírat mezi pojištění na smrt, nemoc, či invaliditu, anebo pak proti ztrátě zaměstnání, či brát obojí. Pojistné plnění pak dochází z úvěrového účtu klienta.

Výhody hypotéky od České spořitelny

Vzhledem k tomu, že se jedná o největší banku v ČR, jež je součástí světového finančního koncernu, může také poskytovat velice výhodné podmínky pro sjednání hypotečního úvěru právě zde. A to přitom nemusí být žadatel klientem České spořitelny.

Bez poplatků

První a důležitá informace, která se týká hypotéky je, že je tento produkt bez zbytečných poplatků. Hypotéka není tak zatížena nesmyslnými poplatky za zpracování a vyřízení. Splácíte částku, kterou jste si půjčili spolu s navýšením o běžný úrok.

Nízký úrok

A to přitom je úrok nízký, žádné přemrštěné hodnoty jako u nebankovních produktů. Pro běžné občany tak obrovská výhoda.

Flexibilita a všestrannost

Dnes je moderní výstavba tak zvaných dřevostaveb, jež jsou rychlé na stavbu a nenáročné na údržbu, stejně tak financování (běžný dřevo-domek stojí asi polovinu toho, co zděný). Jenže hypotéky na tento typ stavby je dříve vůbec neposkytovali. Dnes je tomu jinak, tedy u České spořitelny.

Poradenství

Lidé si obvykle za život vyřizují pouze jednu hypotéku, takže při žádání nemají zkušenosti. Poradenství je v tomto ohledu nezbytné a v mnohém práci usnadní. Žadateli jsou představeny možnosti, ale také úskalí té či oné možnosti.

Refinancování

I když hypotéku máte, nemusí být výhodná. V takovém případě lze zařídit její refinancování a přejít jako klient k České spořitelně.

Nevýhody hypotéky České spořitelny

Klade se velký důraz na bonitu klienta a od toho se odvíjí mnoho dalších záležitostí. Velkou nevýhodou je také množství administračních úkonů, které je potřeba provést. Mimo podrobné dokumentace nemovitosti, kterou hodláte, jako žadatele financovat dokládáte mnoho informací i o sobě.

Americká hypotéka

 

Jestliže se zajímáte o hypotéky, alespoň okrajově, jistě jste již slyšeli o tak zvané Americké hypotéce, speciálním druhy hypotečního úvěru, jež získal název podle své země vzniku, tedy Americe, konkrétně USA. Jde o hypotéku neúčelnou, peníze se mohou použít na cokoli, vzniká však zde zástavní právo k nemovitosti. Poskytuje se maximálně na 70 % odhadu z ceny dané nemovitosti, a její vyřízení v tomto případě je maximálně na 15 let. Pokud vás tato hypotéka zajímá i dále, měli bystě vědět, že k jejímu vyřízení budete potřebovat doklad o příjmu za posledních dvanáct měsíců, případně daňové přiznání, pokud jste OSVČ a samozřejmě i mnoho dalších dokumentů. Výhodou je garance úrokové sazby a to, že není nutné si zakládat běžný účet.