Americké hypotéky – peníze využijte na cokoliv

Americké hypotéky jsou skutečným hitem, v posledních letech si je sjednává stále více lidí. Tato móda se k nám přinesla za oceán a rozšířila se opravdu ve velkém, ale ono ani není divu. Bezúčelová půjčka, která má mnohem výhodnější úroky než klasická spotřebitelská, to je jednoduše terno. Navíc si můžete půjčit nejen statisíce, ale za jistých okolností klidně až miliony korun – meritem je tu hodnota zastavené nemovitosti.

Prohlédněte si třeba nabídku ČSOB

Takzvaná americká hypotéka ČSOB má velmi zajímavé podmínky, pojďme se jim společně trochu podívat na zoubek. Půjčit si lze sumu už od hranice dvou set tisíc korun, doba splatnosti začíná na třech letech (a maximum je tu dvacet roků). A kolik je horní hranice pro úvěr? Celých pět milionů korun, navíc je tu možnost vyřízení půjčky zcela zdarma. Na druhou stranu je ale pravdou, že poplatky za zprostředkování nejsou tím, s čím byste se dnes setkali nějak často – ba dokonce bude velkou náhodou na něco podobného opravdu narazit.

Fixace úrokové sazby na jeden, tři nebo až maximálně patnáct roků, to je také zajímavá nabídka. Prostě si nebudete dělat sebemenší vrásky kvůli vývoji na trhu, který nevypadá právě dobře pro snížení úroků z hypoték, je to jednoduše řečeno sázka na jistotu! Předčasné splacení také není zdaleka takový problém jako kdysi v minulosti, nevyjde Vás ani na jedinou korunu navíc. U Československé obchodní banky také vůbec nemusíte mít kvůli této hypotéce osobní účet, i když je to spíše nevýhodné…

Hypotéka tak trochu jinak

Americká hypotéka je trochu zvláštní, nemusíte dokládat účel a vůbec tedy nemusí jít o financování bydlení. Naopak, zaplatit z ní můžete skoro cokoliv. Banky sice nemají velkou radost z toho, když díky ní začnete podnikat, ale koupě auta, rekonstrukce bytové jednotky či nákup elektroniky je důvodem, co je úplně v pořádku. Hypotéka je navíc sjednaná doslova za pár minut, nebo tedy alespoň to nejpodstatnější z ní, formality a podpis úvěrové smlouvy se dořeší později. Ušetříte však čas i peníze, a to se přeci dnes nanejvýš oceňuje, nebo snad ne?