Nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Je to půjčka, která je vystavena bez potvrzení příjmu osoby žádající. Nejčastěji o půjčky žádají ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní a důchodci. Tyto půjčky mají často oproti bankovním produktům vyšší úrokovou sazbu a jsou také rizikovější. Je však mnohem větší šance ji získat.Lze najít produkty které vyžadují, nebo i které nevyžadují potvrzení o příjmu. U vyšší sumy můžete počítat s tím, že budete potřebovat ručitele.Ručí se nemovitostmi, movitými věcmi nebo směnkou a tyto půjčky jsou zpracovány a vystaveny velmi rychle.

U těchto půjček je velké riziko, že lidé nebudou své závazky splácet. Pak velice rychle dochází ke konfiskaci majetku jímž bylo ve smlouvě ručeno. Tato půjčka je velice riziková.

KDO NÁM JI MŮŽE NABÍDNOUT

Půjčky bez potvrzení o příjmu poskytují většinou nebankovní společnosti ale i některé banky. Může se Vám stát, že na internetu nebo v inzerci najdete i osoby specializující se poskytování těchto půjček.

Půjčka bez potvrzení příjmu může být poskytnuty nebankovní institucí. Nebankovní půjčky se v poslední době staly velmi populárními a jsou lidmi hodně využívány. Nabídky můžeme najít kdekoliv. V bankách, na ulici, ne internetu, na reklamě u finančních společností nebo na internetu.

Buďte ovšem opatrní při podepisování smlouvy.Dávejte taky pozor na neseriozní společnosti.

DŮLEŽITÉ BODY PŘI PODPISU SMLOUVY

Smlouva je jistě dlouhá, mnoha lidem už nezbývají síly si ji podrobně přečíst. To je také základní chyba, kterou se dopouští a v budoucnu ji pak můžou litovat. Doporučuje se, před podpisem smlouvy o půjčce, ji dobře pročíst. Bod po bodu smlouvy a nejasnosti si ujasnit ještě před podpisem. Jedná-li se o větší částku, je dobré, aby si klient smlouvu o poskytnutí půjčky bez potvrzení o příjmu přečetl v klidu doma a nebo se poradil s někým, kdo se v této problematice orientuje.

 • U smlouvy si především překontrolujte výši úrokové sazby zda-li jde o roční, nebo měsíční.
 • Další co je třeba zkontrolovat jsou doby splácení.
 • Důležitá jsou také výše splácení.
 • Sankce a poplatky

VÝHODY PŮJČKY BEZ POTVRZENÍ O PŘÍJMU

 • Není nutno mít potvrzení o vašem příjmu a jeho výši.
 • Lze si půjčit až do výše 250 000 Kč. Obvykle však jde o půjčky nižší.
 • Není třeba ručitele a zástavy majetku.
 • Doba vyřízení záleží na klientovi, lze i za 24 hodin.

NEVÝHODY PŮJČKY BEZ POTVZENÍ O PŘÍJMU

 • Nelze půjčovat veliké částky. Maximální je čtvrt milionu. Obvykle se však vyplácí půjčky kolem 50 000 Kč.
 • Vyšší sazba RPSN než u klasických půjček a úvěrů, která může být desítky až stovky procent.
 • Nutné osobní doklady.
 • Vysoké poplatky za vedení účtu. Nedodržení podmínek ve smlouvě
 • Rizikovost
 • Tvrdé vymáhání pohledávek po lhůtě splatnosti
 • 100 % dodržení splátkového kalendáře
 • v případě opoždění splátky se úrok zvyšuje na trojnásobek

KDO SI MŮŽE PŮJČI A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Nebankovní půjčky bez prokazování příjmu jsou na finančním trhu snadno dostupné pro většinu žadatelů. Produkt (pokud je v nebankovním sektoru) je lepším řešením pro ty, kteří mají problémy než půjčka na směnku. Půjčka je také méně riziková. Nesmíme však zapomínat, že není bezriziková. Riziko je opravdu velké. Určeno pro klienty od 18 do 65 let (65 let musí být klientovi při splacení půjčky).

K provedení půjčky jsou potřeba osobní doklady. Jde o občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list či průkaz zdravotní pojišťovny) od všech zúčastněných osob. Další podmínkou také bývá pravidelná kontrola osobních údajů (např. změna bydliště přechodného nebo trvalého).

ÚROKY A DOBA SPLÁCENÍ

Splatnost je různá od 1 až po 20let. 6 let možností splacení předem bez poplatků. Na rozdíl od banky zde bývá větší RPSN. ale naopak mnohem větší počet schválených žádostí. Pokud u společnosti uvedete účel, na který si peníze půjčujete můžete dosáhnout zmenšení úrokových sazeb.

Mnoho společností vyžaduje 100 % dodržení splátkového kalendáře. Pokud toto nedodržíte jsou na Vás uvaleny sankce. Ty jsou předem popsány ve smlouvě. Doporučuje se je pořádně přečíst a zvážit jejich víši. Pokud dojde k opoždění splátky může se úrok zvýšit až na trojnásobek.

RUČENÍ

Některé společnosti vyžadují ručení movitostí nebo nemovitostí. Nejčastějším důvodem je výše půjčované částky. Pokud je částka vysoká nebo podmíněná rychlostí je požadováno ručení. Jako ručení za půjčku si můžete zvolit (podle požadavků společnosti) nemovitost (pozemek, byt, dům, garáž či firemní prostory) či movitost (motorové vozidlo, zařízení).

Právním dokumentem nebankovní společnosti o poskytnutí půjčky bez potvrzení příjmu ručením je zástavní smlouva.