Nechcete procházet desítky poskytovatelů? Pomůže vám poptávka půjčky

Většina lidí, kteří chtějí půjčit, na to jde stejnou cestou. Ta zahrnuje to, že si udělají jasný přehled v tom, kolik vlastně chtějí půjčit a následně už jenom porovnávají jednotlivé poskytovatele daných úvěrů. Tato cesta ale nemusí být vždy tou jedinou možnou, protože pomocí může poptávka půjčky. Tímto způsobem zvládnete projít celým procesem naopak. Tedy abychom byli konkrétní, zadáte si požadavek a následně čekáte, až se vám jednotlivé společnosti ozvou.

Kde může být poptávka půjčky realizována?

Možností, kde poptávat půjčky je dnes více než dost. Pokud jste lehce staromódní, můžete se vydat cestou klasických tištěných novin. Ideální jsou samozřejmě ty, které se zaměřují výhradně na inzerci. Tu následně procházejí různí poskytovatelé úvěrů a ti tak reagují na zveřejněné inzeráty. Zda se s nimi následně domluvíte, to už je pouze na vás samotných. Tou modernější cestou je samozřejmě Internet. I zde vás čekají bohaté možnosti inzerce. Logicky se nabízejí právě různé inzertní finanční servery, ale i servery bazarové, které mají příslušné kategorie. Do nich stačí inzerát vložit a dále už jenom čekat na to, zda bude schválený.

Na co nezapomínat?

Primárně na veškeré informace o tom, jak by měla vypadat půjčka, kterou chcete. Jedině tak máte jistotu v tom, že budou reagovat pouze ti, kteří vám ji mohou nabídnout. Výrazným způsobem tak omezíte případné komplikace spojené s tím, že budete muset jednotlivé nabídky filtrovat a náročně třídit. Mezi to hlavní, na co byste neměli zapomínat, určitě patří tyto informace:

  • Kolik potřebujete půjčit
  • Jak dlouho chcete splácet
  • Jakou si představujete měsíční splátku
  • Jaké údaje můžete doložit
  • Jaké je vaše bonita či majetek

Využít lze také aukcí

Zajímavou možností jsou ale i takzvané aukce. Tedy ne v tom pravém smyslu, ale podobnost zde je. Na daném principu totiž funguje také poptávka půjčky, a to tak, že zadáte svůj požadavek a následně vám již lidé nabízejí konkrétní částky. Dnes jsou známé dvě hlavní společnosti, a to Loanis a Bankerat. A právě druhá o sobě tvrdí toto: „Bankerat.cz je největším portálem pro poskytování a administraci P2P půjček v České republice.“ Samozřejmostí u obou společností je celková transparentnost, ale i bezpečnost celého procesu jak poptávky, tak i získání půjčky jako takové. Navíc je tato možnost spojena i s nízkými úrokovými sazbami.

Jak hodnotíme dané možnosti?

Pokud bychom měli objektivně zhodnotit a posoudit různé varianty, rozhodně dáváme přednost té poslední, a to konkrétně P2P půjčkám. Dále ale mohou přijít vhod i inzertní servery. Naopak tištěná média dnes upadají v zapomnění a navíc inzerce na nich může být nejenom zdlouhavá, ale také nákladná. Na co však mimo jiné chceme upozornit, to je fakt, abyste i došlé nabídky důkladně prověřovali, jelikož ne všichni poskytovatelé respektují vaše požadavky a tak zkrátka jenom zkouší, zda vás nakonec nepřesvědčí. A to, i když je jejich nabídka zcela jiná, než jste vlastně chtěli.