Prověřené nebankovní půjčky kde opravdu půjčí

Nebankovní půjčky se v poslední době staly velmi populárními a jsou lidmi masivně využívány. Nabídky můžeme najít kdekoliv. V bankách, na ulici, ne internetu, na reklamě u finančních společností nebo na internetu. Nebankovní půjčky se tak dělí na několik typů podle různých nabízených výhod.

Mnoho nebankovních půjček jsou také půjčky bez registru. Ty jsou určeny pro žadatele se záznamem v bankovním registru (např. o uzavření hypotéky) člověk nedostane u bank další půjčku. Proto je častý důvod půjčení peněz u institucí, které se do registru nedívají.

Dalším specifikem nebankovních půjček může být to, že půjčka je vystavena bez potvrzení příjmu osoby žádající. Nejčastěji o půjčky žádají ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní. Ručí se nemovitostmi, movitými věcmi nebo směnkou a tyto půjčky jsou zpracovány a vystaveny velmi rychle. U těchto půjček je velké riziko, že lidé nejsou schopni pak dostát svých závazků, nestihnou splatit splátku. Pak velice rychle dochází ke konfiskaci majetku jímž bylo ve smlouvě ručeno. Tato půjčka je velice riziková.

Jedna z výhod nebankovních půjček jsou půjčky do 24 hodin (půjčky ihned), Půjčky lze vyřídit přes telefon nebo online. Což nese určité riziko. Spojené s neinformovaností klienta o všech bodech smlouvy a nabízeného produktu.

Půjčky si můžete pořídit i přes internet. Tzv. on-line rychlé půjčky, které nabízejí banky i nebankovní instituce. Půjčka je vyhodnocena okamžitě po podání formuláře. Opět zde nastává problém, jestli je člověk opravdu dostatečně srozuměn se všemi body smlouvy.

Nebankovní půjčky na směnku jsou posledním bodem, jak získat půjčku. Tyto půjčky jsou využívány především, pokud pro žadatele nejsou další typy půjček dostupné.

Výhody nebankovní půjčky

 • Společnosti nenahlíží do bankovního registru.
 • Peníze rychle (během 24 hodin) k dispozici a bez udání účelu půjčky.
 • U některých půjček nemusíte dokládat příjem.

Nevýhody nebankovní půjčky

 • Vysoký úrok
 • Vysoké poplatky
 • Nedostatečná informovanost klientů při nabídce a uzavírání půjčky.
 • Rychlá exekuce majetku po neschopnosti plnění závazků.

JAK SE LIŠÍ OD BANKOVNÍ PŮJČKY

 • Výše půjčky 10.000,- až 100.000,- Kč. Neplatíte žádný úrok, ale PROVIZI ve výši 10 % (nebo individuálně) z poskytnuté půjčky.
 • Rovnoměrné, ale i nerovnoměrné měsíční splátky.
 • bez ručitele a bez nutnosti ručení
 • bez vědomí manžela či manželky.
 • Půjčka Vám bude přidělena i bez nahlížení do bankovního registru. U některých společností se však vyžaduje, při pořízení nebankovních půjčky, nahlédnutí do registru Solus*.
 • Poplatky z pojištění – Pojištění zákazníka – měsíční poplatek 3,43 % ze sjednané výše pravidelné měsíční úvěrové splátky dle úvěrové smlouvy – Smluvní pokuta za prodlení se splácením úvěru od 20 % z dlužné splátky.

* SOLUS – není žádná státní instituce. Je to zájmové sdružení právnických osob s cílem přispívat (v rámci odpovědného úvěrování) k prevenci předlužování klientů, k prevenci růstu dlužníků v prodlení, zvyšování vymahatelnosti stávajících dluhů po splatnosti a snižovat potenciální finanční ztráty věřitelů. SOLUS vytváří dva registry informací. Sbírají informace o lidech, kteří se dostali do problémů nesplácení svých závazků vůči nebankovním institucím.

PRO KOHO JE URČENÁ?

Klientem se může stát občan ČR starší 18 a mladší 65 let (v 65 letech musí být úvěr již doplacen). Podle typu společnosti mohou o nebankovní půjčku žádat zaměstnanci, podnikatelé, ale i nezaměstnaní.

Tyto nebankovní půjčky jsou učeny především pro lidi, kteří potřebují peníze nutně i za nevýhodu vysokých splátek.

Pro lidi, kteří z jakýchkoliv důvodů nedostali úvěr u banky. Z velké části to jsou pro banky rizikový zákazníci, u kterých je vysoké procento pravděpodobnosti nesplácení půjčky. Dá se říct, že tyto půjčky jsou určené pro lidi v bezvýchodných finančních situacích. Nabízejí jim peníze rychle k dispozici. Tyto rychlé půjčky jsou však vykoupeny obrovským úrokem, přísnými smluvními podmínkami a velikými závazky pokud se projeví schopnost nesplácení. Který se během několika let splácení může vyšplhat až na 100 % půjčované částky.

KOLIK SI MŮŽEME PŮJČIT A S JAKÝMI PODMÍNKAMI

Výše půjčky se u společností poskytujících tyto produkty mění. Dá se však říci, že všeobecně platí výše půjčky od 30.000 Kč až do 250.000 Kč. Pokud společnost požaduje předložení stálých příjmů žadatele, jednotlivá výše půjčky je pak konkrétně na těchto příjmech závislá.

Doba splatnosti je opět různá. Pohybuje se od 25 měsíců až do 10 let.

Poplatky jsou samozřejmostí. Poplatky za vedení účtu (až 200 Kč měsíčně), za uzavření smlouvy (až 20% z půjčované částky), za převod peněz na účet, za předčasné splacení úvěru a další.

Úroková sazba, která je součástí RPSN (procentní podíl z dlužné částky, který je zákazník povinen zaplatit věřiteli za období jednoho roku) se pohybuje individuálně. Bývá to však procento kolem 10-30%. Úroková sazba je rozdílná a závisí na zvoleném splátkovém režimu.

CO SE MŮŽE STÁT?

Spousta lidí podlehla lákavé nabídce na rychlé půjčení peněz. Přitom ani nemají představu jakému nebezpečí se vydávají. Pokud uzavřou smlouvu se společností s extrémně vysokým úrokem. Budete splácet svůj úvěr, ale váš dluh bude pořád narůstat. Člověk může sám sebe uzavřít do kruhu odkud už nevede cesta zpět.