Nebankovní americká hypotéka bez podvodu

Je to hypotéka, která je vystavena finanční společností, ne bankou. Půjčka finančního obnosu oproti zastavení nemovitosti, majetku klienta. Dá se říci, že tyto finanční společnosti se specializují na klienty se záznamy v registrech, neprokazatelnými příjmy apod.

Nejčastěji žádají o nebankovní hypotéky osoby, které nedostanou hypotéku u banky. Tyto hypotéky mají často oproti bankovním produktům vyšší úrokovou sazbu a jsou také rizikovější. Je však mnohem větší šance ji získat. Lze najít hypotéky, které vyžadují nebo nevyžadují potvrzení o příjmu klienta. A nenahlížejí do registrů. Ručí se vlastními nemovitostmi, kupovanou, třetí osoby nebo může být použito zajištění družstevním bytem. Tyto hypotéky jsou zpracovány a vystaveny velmi rychle.

U těchto nebankovních hypoték je velké riziko, že lidé nebudou své závazky splácet. Pak velice rychle dochází ke konfiskaci majetku jímž bylo ve smlouvě ručeno. Tato hypotéka je velice riziková. U nebankovních půjček je mnoho negativů, kvůli kterým je lépe volit nebankovní instituci pouze v případě skutečné nouze a ne jako první řešení.

TYPY NEBANKOVNÍCH HYPOTÉK

Nebankovní hypotéky na odkup bytu, domu. Například, pokud chce klient odkoupit byt od města: Až na 20 let nebankovní hypotéka s úrokem kolem 8% ročně. Klient ručí nemovitostí. Roční úrokové sazby bývají nižší než u:

Nebankovní hypotéční úvěry bez účelové (Americké hypotéky). U nich nemusíte dokládat účel pro použití poskytnutých peněz. Ručí se opět nemovitostmi a roční úroky jsou vyšší.

Nebankovní hypotéky na konsolidaci půjček (refinancování). Tak můžete ulevit vašemu rodinnému rozpočtu od mnoha splátek u různých společností (bankovních či nebankovních). Konsolidací nevýhodných půjček a úvěrů do jedné měsíční splátky u jedné společnosti.

VÝHODY NEBANKOVNÍ HYPOTÉKY

  • Věřitel nemusí požadovat doložení příjmů ani záznam v registrech dlužníků
  • Lze ručit i třetí osobou – tzn. ručíte nemovitostí vašich rodičů, přátel apod.
  • Peníze lze použít bez udání účelu, pokud se jedná o bezúčelovou nebankovní hypotéku

NEVÝHODY NEBANKOVNÍ HYPOTÉKY

  • Vyšší sazba RPSN než u bankovních hypoték a úvěrů, která může být o 5 až 10 % vyšší.
  • Nutné osobní doklady.
  • Vysoké poplatky za vedení účtu a nedodržení podmínek ve smlouvě
  • Rizikovost
  • Tvrdé vymáhání pohledávek po lhůtě splatnosti. V případě opoždění splátky se úrok zvyšuje.

Banky poskytují hypotéky s úrokem kolem 5%. Nebankovní instituce může poskytovat hypotéku až se sazbou dvojnásobnou. Celkově tedy klient nebankovní instituce zaplatí o mnoho víc než u banky. Pro klienta s nízkými příjmy se to může stát nakonec velkým problémem.

U KOHO SI NEBANKOVNÍ HYPOTÉKU POŘÍDIT?

Většina nebankovních společností zabývající se poskytováním hypoték jsou malé a můžou se do problémů dostat mnohem snadněji než banky. Mohlo by se lehce stát, že se upíšete instituci, která má problémy. Nebo společnosti, která nemusí plnit své závazky a klient nakonec nemusí žádné peníze získat.

Preference těchto společností nemusí být spokojený klient se splacenou hypotékou, ale vydělat na úkor klienta. Smlouva může obsahovat určité kličky a ujednání, která pro klienta znamenají velké nevýhody, což on při podpisu nemusí zjistit. Určitě nejde zobecňovat, ale smlouvy u nebankovních společností mohou být nevýhodnější než u bank.

Když už se žadatel rozhodne pro půjčku u nebankovní instituce, je důležité si ji co nejlépe prověřit. Přečíst si obchodní podmínky a smlouvu bod po bodu. Úvěrovou smlouvu nepodepisujte v žádném případě v kanceláři společnosti, ale odnesete si jí domů, kde si ji v klidu přečtete a můžete prokonzultovat s vaším právním zástupcem. A vyvarujte se společností, které trvají na podpisu smlouvy ihned v jejich kanceláři!

KDO SI MŮŽE PŮJČI A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

KDO NA NEBANKOVNÍ HYPOTÉKU DOSÁHNE?

Nebankovní hypotéky jsou na nebankovním finančním trhu častým produktem a snadno dostupné pro 90% zájemců. Hypotéku uzavřou klienti od 18 do 65 let (65 let musí být klientovi při splacení půjčky ). Žadatel musí být občan ČR O jednu hypotéku mohou žádat max. 4 žadatelé (2 manželské páry).

Společnosti můžou žádat prokázání pravidelného měsíčního příjmu (mzda, důchod, příjem z podnikání) nebo potvrzení o příjmu nebo jenom pracovní smlouva + 3 výplatní pásky.

U některých společností není potřeba dokládat příjem.

K uzavření hypotéky jsou nutné osobní doklady. Občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list či průkaz zdravotní pojišťovny) od všech zúčastněných osob. Další podmínkou také bývá pravidelná kontrola osobních údajů (např. změna bydliště).

V poslední řadě je třeba sepsat smlouvu na zástavní majetek. K tomu je potřeba odhad nemovitosti (nejčastěji pořizuje společnost, ale na náklady klienta), aktuální výpis z katastru nemovitostí ( list vlastnictví + katastrální mapu ) a nabývací titul (kupní smlouva).

KOLIK SI LZE PŮJČIT

U většiny společností si lze půjčit. 50% – 70 % z tržní hodnoty nemovitosti (z odhadu nemovitosti). Výše hypotéky se tedy může vyšplhat na částku od 50.000 až do 2.000.000 Kč (některé společnosti půjčují i více). Vzhledem k vysokým úročícím částkám u nebankovních hypoték se vyšší částky nedoporučují.

DOBA SPLÁCENÍ

Délka splácení je u nebankovních hypoték od jednoho roku až po 20let. Závisí na nabídce společnosti. Samozřejmě se doporučuje hypotéku neprodlužovat a splatit co nejdříve. S nabíhající dobou splatnosti nabíhá i výše ročního úroku a poplatků.

Některé společnosti ve smlouvě nabízejí splátkové prázdniny. Je to doba (maximálně 5 let nebo 25% doby splatnosti úvěru) pro splácení jistiny. Období, kdy klient není schopen platit celou výši splátek a měsíční splátka je mu snížena jen na platbu úroku.

ÚROKY A POPLATKY

Garantovaný roční úrok RPSN se pohybuje od 7%. Maximální hodnota by měla být více než 11%.

Výše úroku se navyšuje podle rizikovosti klienta, skutečnou výši úroku vždy určí investor po posouzení bonity.

Úroky (podle RPSN) spolu s jistinou (půjčený finanční obnos bez úroků) jsou spláceny měsíčně. Po podpisu hypotéční smlouvy před 1.čerpáním se hradí zpracovatelský poplatek (lze o tento navýšit úvěr a hradit až z úvěru).

ZÁSTAVA

Společnosti zabývající se nebankovními hypotékami kladou podmínky i pro majetek, kterým chcete ručit. Zástavná nemovitost musí být na území ČR. Nemovitost je určená k bydlení (rodinný dům, byt v osobním vlastnictví) a musí být pojištěná. Pokud není je nutné pojištění před podpisem smlouvy vyřídit (pojištění lze sjednat k úvěru), které je následně vinkulováno ve prospěch investora.