ING spořicí konto

Každá finanční instituce (banka, společnost) nabízí na finančním trhu spoustu produktů, respektive programů, které se snaží nabídnout k využití co nejvíce lidem. Těchto produktů je mnoho. Od běžných účtů, přes programy na životní a zdravotní pojištění, fondy, spořící účty, až k osobnímu finančnímu plánování.
Jedním z jejich nabídky služeb je spořící účet. Tyto účty jsou nejlépe úročené finanční produkty každé banky nebo finanční instituce.

Dnes banky a finanční instituce nabízejí svým potencionálním zákazníkům nový produkt. Produkt zaměřující se na kombinaci osobního účtu a výhod vysokého úroku jako u termínovaných vkladů.

VÝHODY A NEVÝHODY SPOŘÍCÍCH ÚČTŮ

Máte na své osobním účtu k dispozici volné finanční prostředky nebo Vám měsíčně zůstává určitá volná nevyužitá částka na účtu, kde máte velice nízký úrok? Tyto své peníze můžete kvalitně a hlavně bez rizika zhodnotit vysokým úrokem.

Zároveň, ale své peníze máte v případě potřeby kdykoliv k dispozici. Přesně k tomu se nabízí spořící účet (vedený v českých korunách).

PODOBNÁ KONTA NA ČESKÉM TRHU

Waldviertler Sparkasse – Spořící účet bez výpovědní lhůty – 3.25 %
Fio, družstevní záložna – FIO Konto* – 2.80 %
Volksbank CZ, a. s. – Běžný investiční účet – 3.03 %
LBBW Bank CZ a.s. – LBBW spořící účet – 3.00 %
Komerční banka, a.s. – Spořící konto – 3.00 %
Citibank Europe plc – Spořící účet Citi konto – 3.00 %
mBank (BRE Bank S.A., organizační složka podniku) – eMAX – 2.70 %
* inkaso a SIPO zde není podporováno. Každý klient musí být členem Fio, družstevní záložny

PROČ PRÁVĚ INGKONTO? JEHO VÝHODY/NEVÝHODY

ING konto je produkt globální finanční instituce původem z Nizozemí, která působí ve více než 50 zemích světa s téměř 120 000 zaměstnanci. Výhoda je záruka ING group, která sama poskytuje jistotu, že Vaše peníze jsou dobře a bez rizika uloženy.

ING konto je spořící účet s výhodami vysokých úroků termínovaných vkladů., který zhodnotí vaše peníze úrokem (viz ofic. web), přitom nezáleží na výši vašeho vkladu nebo výběru, peníze můžete kdykoliv vybrat, u ING konta neplatíte žádné poplatky.

PENÍZE KDYKOLI K DISPOZICI

Výpovědní lhůta pro výběry není definována, což znamená že si své peníze můžete vybrat kdykoliv bez poplatků či sankce za výběr.

NEMUSÍTE RUŠIT SVÉ STÁVAJÍCÍ ÚČTY

K založení ING konta není nutné mís osobní účet u ING.

SPRAVOVÁNÍ ÚČTU ZDARMA přes internetové bankovnictví. Stav účtu, přehled transakcí, zadávání transakcí, atd. je k dispozici v internetovém bankovnictví 24 hodin denně. Nemusíte chodit do banky, správa účtu Vámi z domova/práce zdarma.

Díky vysokému úroku můžete zhodnotit peníze jako na termínovaném vkladu vysokým úrokem a přitom nemáte stanovenu minimální či maximální částka, která musí na účtu být.

ŽÁDNÉ POPLATKY!

Zřízení/ zrušení účtu a vedení účtu zadarmo. Transakce zadané na účtu jsou také účtovány bez poplatků. Zasílání výpisů ročně je zdarma.

Na našem finančním trhu dnes fungují finanční instituce a banky s podobně definovanými účty jako ING konto a některé dokonce i s vyšším úrokem. Ale, hlavní výhoda ING konta je v tom, že vzhledem k vysokému úroku nabízejí svým klientům i maximální možnost přístupu k penězům a jejich operacím. A to výhradně bez poplatků a různých jiných omezení.Tuto výhodu banky s vyšším úrokem prostě neposkytují.

ING konto je skvělá kombinace vlastností účtu, pro lidi, kteří chtějí úročit své peníze lépe než na osobních účtech, ale přitom k nim chtějí mít neomezený a bezplatný přístup (jako na svém osobním účtu).

ING konto Vám poskytne vysoké úročení Vašich peněz bez obav z toho, že jste ztratili ke svým penězům přístup (na dobu určitou) nebo přístup měli, ale s poplatky či omezením.

JAK ING KONTO ZALOŽIT?

Spořící účet ING Konto si můžete založit:
on-line přes Internet, po telefonu prostřednictvím Kontaktního centra, zasláním písemné žádosti, prostřednictvím ING Oranžového domu v Praze, prostřednictvím poradce pro finanční plánování ING a sepsáním smlouvy.

Co k tomu budete potřebovat:

Při osobní i bezosobním vyřízení účtu budete potřebovat občanský průkaz a číslo vašeho stávajícího korunového účtu a vyplňte formulář. Pokud žádost vyřizujete bezosobně přes přes Internet nebo po telefonu bude Vám po odeslání formuláře smlouva zaslána poštou až domů.

Při založení ING konta nemusíte měnit banku.

ING KONTO PROGRAM

připisování úroků čtvrtletně
Omezení pro max. a min. vybíranou/ vkládanou částku ne
Založení a správa účtu přes internet ano
Přístup k účtu prostřednictvím telefonu ano
Trvalé příkazy a inkasní platby neomezeně v rámci České republiky ano
Potřeba založení osobního účtu/konta u ING ne
Nadstandardní služby ano
pojištění vkladů ano

JAK ING KONTO SPRAVOVAT?

Při založení ING konta nemusíte banku měnit, jen si navíc založíte ING Konto.

Vámi naspořené peníze na ING kontu můžete převádět zpět na kterýkoliv korunový účet, který jste uvedli jako Transakční účet ve „Smlouvě o zřízení a vedení spořícího účtu ING Konto“. Převádět své peníze můžete kdykoli a bez výpovědní lhůty. Výše minimální vybírané částky není omezena. Peníze můžete vybírat až do výše zůstatku.

Pokud ale vyberete z účtu všechny peníze, váš účet se neruší!

ING Konto umožňuje pouze bezhotovostní transakce, tj. neumožňuje výběry v hotovosti. Proto je dobré nechat si např. zasílat svou výplatu na konto s vysokým úrokem. A odtud si pak nastavit převodní příkazy na svůj transitní účet odkud pak budou Vaše platby probíhat jako vždycky. Z ING Konta můžete provádět jednorázové, trvalé příkazy k úhradě i k přímému inkasu.

TRANSAKČNÍ ÚČET je účet, vedený u jakékoliv banky v ČR, na nějž jsou realizovány veškeré platby a převody z účtu ING Konto. Ve Smlouvě o spořícím účtu ING Konto můžete uvést čísla maximálně 3 Transakční účty.