Spořicí účet Kompletkonto

Spořicí účet Kompletkonto je jedním z mála, který na první pohled neobsahuje název banky, která ho poskytuje, a tak hned na úvod dodáme, že žádat o něj můžete ve „žluté“ Raiffeisenbank. Také je důležité vědět, že spořicí účet Kompletkonto není klasickým samostatným produktem, ale pouze doplňkovou službou k běžným účtů.

Pokud by vás jeho parametry zaujaly, musíte mít v Raiffeisenbank sjednané klasické konto. Na druhou stranu je velice příjemné, že se Kompletkonto svými úrokovými sazbami do jisté míry „zavděčí“ v podstatě všem klientům od průměrných až po movité. Právě díky velkému spektru, které pokrývá, dnes spořicí účet Kompletkonto patří mezi nejoblíbenější produkty své kategorie, i když lehce upadá.

Parametry

Tentokrát nezačneme ihned úročením, ale jednou specifikací, která spořicí účet Kompletkonto výrazně odlišuje od ostatních. Jak už bylo řečeno, jedná se o doplňkovou službu k běžným účtům, která funguje tak, že budete muset právě při žádosti o běžný účet zvolit hranici, se kterou chcete disponovat. Pokud jí překročíte, budou přebytečné finanční prostředky přečerpány na spořicí účet Kompletkonto.

Od toho se pak odvíjí úroková míra, která se dělí do kategorií podle částky na účtu. Minimální vklad, který musíte na spořicím účtu mít, je 4999 Kč, jinak nespoříte. Do hranice 99 999 Kč je pak úroková míra 0,9%, od sta tisíc do půl milionu 1,3% a nad tuto částku pak vždy 1,5%. Co se týče cyklu připisování úroků, ten záleží na konkrétních parametrech.

Výhody

Výhody, kterými se spořicí účet Kompletkonto pyšní, nejsou na dnešním trhu ničím výrazným a nabízí je většina finančních produktů. Je to především založení a vedení účtu zdarma. Na druhou stranu například výpisy z účtu zdarma jsou naopak vyšším standardem. Opravdu výraznou výhodou je fakt, že vám spořicí účet Kompletkonto od Raiffeisenbank umožní vybrat si peníze kdykoliv i u vysokých částek a to bez jakýchkoliv poplatků.

Nevýhody

Problémem ale zůstává, že má spořicí účet Kompletkonto některé velmi zásadní nevýhody, které ho ve vysoké konkurenci neustále sráží. Především je to úročení, které přichází v úvahu pouze u opravdu vysokých částek, kde ho pocítíte. Jinak s trochou nadsázky „nestojí za nic“. Vadit by vám mohla i nutnost mít u RB založený běžný účet, i když ve vztahu k nižšímu úročení se jedná o pouze kosmetický problém.

Počítejte také s minimálním vkladem 5000 Kč, abyste vůbec na připisování úroků měli nárok. Rozhodnutí ale samozřejmě stále zůstává na vás.