Rychlá půjčka pro nezaměstnané ihned

V dnešní době je možné získat i půjčku v případě, že jste bez práce. Je to divné, ale je to tak. Pokud lidé nevydělávají jejich peněžní příjem je minimální a právě proto nastává otázka, kdy klienti budou peníze splácet? Banky a větší finanční instituce toto považují za velmi velký problém a proto takovým klientům nepůjčují.

V nebankovním sektoru se tomuto obchodu daří více. Jelikož instituce, která poskytuje takovou půjčku nemá v podstatě žádnou záruku, tak si to kompenzuje vysokou úrokovou mírou.

Půjčka peněz pro nezaměstnané ihned se vyznačuje tím, že klient nemusí prokazovat společnosti u které si půjčku pořizuje zda v budoucnu bude schopen půjčku splácet. Tyto půjčky jsou nejvíce rizikové. Ve světě financí je může uzavřít snad jen blázen. Spoléhejte na svou sebereflexi, pokud o této půjčce uvažujete, uvědomte si, že peníze, které vám budou nabídnuty budete muset splatit. Jak toho chcete tedy docílit, když jste bez finančního zajištění? Se splacení půjčky může být závažný problém, tohle je jasné už předem, před podpisem smlouvy. Přeneseně se dá říct, že podmínky smlouvy jsou nastaveny tak, jako by jste se upisovali ďáblu.

Mezi organizace působící na našem finančním nebankovním trhu, umožňující půjčky pro nezaměstnané patří Cetelem, Home Credit, Cofidis, Provident Financial a Essox. Poskytovatelé půjčky bez doložení přijmu mohou být i fyzické osoby.

DŮLEŽITÉ BODY PŘI PODPISU SMLOUVY

Smlouva je jistě dlouhá, mnoha lidem už nezbývají síly si ji podrobně přečíst. To je také základní chyba, kterou se dopouští a v budoucnu ji pak můžou litovat. Doporučuje se, před podpisem smlouvy o půjčce, ji dobře pročíst. Bod po bodu smlouvy a nejasnosti si ujasnit ještě před podpisem. Jedná-li se o větší částku, je dobré, aby si klient smlouvu o poskytnutí půjčky bez potvrzení o příjmu přečetl v klidu doma a nebo se poradil s někým, kdo se v této problematice orientuje.

  • U smlouvy si především překontrolujte výši úrokové sazby zda-li jde o roční, nebo měsíční
  • Další co je třeba zkontrolovat jsou doby splácení
  • Důležitá jsou také výše splácení
  • Sankce a poplatky

KDO SI MŮŽE PŮJČI A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Nebankovní půjčky bez prokazování příjmu jsou na finančním trhu snadno dostupné pro většinu žadatelů. Riziko je ovšem opravdu velké.

Produkt je určen pro klienty od 18 let až do 65 let (maximálně 65 let musí být klientovi při splacení celé půjčky).

K provedení půjčky jsou potřeba osobní doklady. Jde o občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list či průkaz zdravotní pojišťovny) od všech zúčastněných osob. Další podmínkou také bývá pravidelná kontrola osobních údajů (např. změna bydliště přechodného nebo trvalého).

Pokud se za půjčku ručí nemovitostí, tak taky kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí, potvrzení o vlastnictví.

VÝŠE PŮJČKY

Rychlé půjčky bez potvrzení o přijmu se týkají především menších částek. Maximální výše obnosu bývá do 40.000,- Kč, ojediněle se může vyšplhat až na100 tis. Kč.

VÝŠE ÚROKŮ

Půjčky pro nezaměstnané jsou úročeny vyšší úrokovou mírou. Ve většině případů se RPSN pohybuje v několika desítkách procent a je tak velmi nevýhodné. Jejich přesná výše však záleží na společnosti nebo člověku u kterého se půjčka zřizuje. Je doporučeno se velmi podrobně seznámit s celkovými náklady na splacení půjčky. Dobře prostudujte i podmínky smlouvy a na případné nejasné body se zeptejte.

Mnoho společností vyžaduje 100 % dodržení splátkového kalendáře. Pokud toto nedodržíte jsou na Vás uvaleny sankce. Ty jsou předem popsány ve smlouvě. Doporučuje se je pořádně přečíst a zvážit jejich víši. Pokud dojde k opoždění splátky může se úrok zvýšit až na trojnásobek.

DOBA SPLÁCENÍ

Splatnost půjčky je různá od 1 roku až po 20let. Doba splácení se vyřizuje individuálně.

RIZIKA

  • V mnoha případech VELMI velmi vysoký úrok! (klidně přeplatíte i 20ti násobek, toho co byste přeplatili u banky).
  • U této půjčky se snad nedá mluvit o výhodách. Proto podmínka, že nemusíte dokazovat příjem ani Vaši skutečnou finanční stránku je spíše riziko.
  • Pokud není dodržovaný splátkový kalendář, sankce se můžou vyšplhat až na několik stovek procent.
  • Rychlost vyřízení půjčky, možnost i přes internet.
  • Ručení movitým, nemovitým majetkem (domem, vozem nebo jinými věcmi)
  • Nemusíte říct důvod pořizování půjčky, tzv.bezúčelové využití financí.

SANKCE

U nezaměstnaných je požadováno nutno prokázat schopnost splácet půjčku. Za nedodržení splátkového kalendáře nebo opoždění třeba i o 3 dny, vystoupne úrok třeba i na trojnásobek domluvené hodnoty. To je potom ještě větší problém.

Zárukou za půjčky pro nezaměstnané je pak dům, automobil, jiné movité věci nebo případně i směnka. Pokud ručíte za půjčku majetkem (to bývá především u vyšších obnosů) může disponabilnost majetku spadnout do rukou společnosti nebo dokonce může rovnou dojít ke konfiskaci majetku (ten pak přechází do vlastnictví poskytovatele půjčky).