Konsolidace (sloučení) půjček

Pokud jste v situaci, jako již mnoho lidí před vámi, a vzali jste si příliš velký závazek, který teď nedokážete kvůli různým důvodům dodržet, nezoufejte. Máte více půjček a v dnešní době je nemůžete nebo nestíháte všechny splácet? Jste v situaci, kdy splácíte několik úvěrů u různých finančních institucí? Dnes to není až tak neobvyklé, ale měsíční splátky všech půjček dohromady se mohou dostat vysoko nad finanční možnosti rodiny a ohrozit tak nejen finanční, ale i existenční stabilitu rodiny. Jak se tomuto uzavřenému kruhu splátek a poplatků vyhnout? Nebo aspoň zmírnit jejich důsledky?

Je tady řešení které by Vám mohlo ulehčit nebo zcela pomoci v řešení těchto finančních problémů. A to je konsolidace půjček. Což znamená úprava a sjednocení různých závazků vůči bankám v jeden závazek v pouze jedné bance. Výhoda nespočívá pouze v tom, že se zmenší celková úroková sazba úvěru, ale také že si dlužník může podle svých možností zvolit délku splácení (u různých společností a bank je tato maximální doba různá). Tím se nesníží absolutní dluh dlužníka, pomůže mu to však snížit měsíční či roční splátky.

CO ZNAMENÁ TERMÍN KONSOLIDACE

Pojem konsolidace není jen výstřelek dnešní doby a jejího konzumního stylu. Není jen rychlou odpovědí bankovních institucí na neschopnost lidí splácet své závazky bankám. Konsolidace je normální proces, jehož systém využívá nejen finanční sektor a bankovnictví, ale také trh a obchod, stavitelství a logistika. Např. v logistice jde o to co nejekonomičtěji využít sloučení několika balíků, které jdou část cesty jedním směrem, do jedné zásilky. Tento princip funguje i u slučování půjček.

OBECNÉ VÝHODY PŘEÚVĚROVÁNÍ – KONSOLIDACE PŮJČEK

Přenesení Vašich pohledávek na třetí osobu (bankovní ústav nebo jinou společnost poskytující půjčky), které pak splácíte ročně nebo měsíčně menší částky než by jste platili, bez konsolidace, jednotlivým bankám.

Zpřehlednění splátkové situace dlužníka, kdy se mnoho splátek spojí v jednu, o které máte absolutní přehled.

RIZIKA SPOJENÁ S PŘEÚVĚROVÁNÍM- KONSOLIDACÍ PŮJČEK

Prodloužená doba pro splácení úvěru. A s tím spojené i placení ceny úvěru (vyjádřené RPSN), příp. poplatky, které platíte u banky
nízký limit pro celkové hodnoty půjček, které se dají u bank konsolidovat. Často tato celková hodnota nesmí přesáhnout 150-200 tis. Kč.

ROZDÍL MEZI SPOLEČNOSTMI POSKYTUJÍCÍMI KONSOLIDAČNÍ ÚVĚR A BANKOVNÍMI SPOLEČNOSTMI

SPOLEČNOST POSKYTUJÍCÍ PŮJČKY

Klient může splácet až 15 let, což je podstatně delší doba než u většiny bankovních společností ( sám si může stanovit dobu splácení úvěru).

Půjčuje se už do pěti dnů. Toto se může hodit v situaci, kdy vám, pro neschopnost splácení vysokých dluhů, hrozí exekuce. To zn. vysoce zadluženým lidem.

Společnosti většinou, při uzavírání konsolidační smlouvy, nepožadují žádné ručitele. Jen občanský průkaz, výpis z katastru nemovitostí a kupní smlouvu.

Úroky z úvěru se pohybují u každé společnosti jinak (od 7,92 % a RPSN od 10,37 %) a to podle výše konsolidovaných úvěrů, celkové délce splácení a poskytnutých poplatcích.

Tyto společnosti poskytují maximální výši úvěru do 2 000 000,-

Velkou nevýhodou těchto společností je, že pokud uděláte jakoukoliv chybu a v jedné z části smlouvy ji nedodržíte, můžete být tvrdě potrestáni. A to bývá často rychlá exekuce majetku.

DALŠÍ INFORMACE

Dobu splácení si můžete nastavit až do 96 měsíců.

Peníze mohou být na vaše účtu do 5 minut od podepsání smlouvy.

Změna data splatnosti za poplatek a možnost volby data splatnosti pravidelné splátky.

Pro konsolidace půjček nepotřebujete ručitele ani zástavu, ale věk 18 let, trvalé bydliště v ČR, trvalý zdroj příjmů, pevná tel. linka (do zaměstnání), účet u určité bankovní instituce.

Pro případ neschopnosti splácet se můžete pojistit. Na rozdíl od společností zaměřující se na poskytování konsolidačních smluv (u těch, bývá často ve smlouvě neplacení tvrdě trestáno a lidé se mohou dostat do ještě větších majetkových problémů).

Půjčku je možné kdykoliv předčasně splatit, samozřejmě s poplatkem.

Bankovní společnosti poskytují úvěr od 30 000 do 300 000 Kč. (podle jednotlivých produktů banky)

Pokud si lidé vzali nerozumně, rychle a bez domyšlení všech důsledků půjčky a teď je nemohou splácet, měli by se konečně zamyslet. Zamyslet se nad vyřešením této, zdá se být patové situace. Pořádně si rozmyslet všechny klady, zápory a možnosti řešení jak se ze začarovaného kruhu dluhů dostanou ven.
Problém lidí v této situaci je, že potřebují okamžitě peníze. Měli by si, ale uvědomit, že musí postupovat obzvlášť opatrně a nenechat se zlákat „ skvělými“ nabídkami společností.

V této situaci je určitě lepší sázet na jistotu. Tuto jistotu poskytují bankovní instituce, které Vám zajistí změny během splácení úvěru (např. pokud se stane neočekávaná událost a vy bude opět potřebovat snížit měsíční splátky). Tyto změny jsou samozřejmě vykoupeny různými poplatky (např. za předčasné zaplacení splátky, za změnu doby splácení úvěru, pojištění proti neplacení).